Otantik Karadeniz Batum Kültür Turu

Tur Ücreti

Tur Saati

Tur Tipi

Tur Planı

1.Gün: Trabzon, Sümela Mamastırı,Fırtına Vadisi Çamlıhemşin, Badara Yaylası,Gito Yaylası

Rize Artvin ve Trabzon havalimanında misafirlerimizle buluşuyoruz. Burada bizleri bekleyen rehberimizle buluşup aracımıza binerek Trabzon da kahvaltımızı yaparak (ekstra) olarak gezimize başlıyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek Sümela manastırına ulaşıyoruz. Türkiye’nin Fındık cenneti Trabzon’da yer alıyor Sümela Manastırı. Maçka’ya bağlı Altındere Vadisi’nde bulunan   Karadağ, diğer bir adı ile Karacadağ sırtarına kurulmuş bir manastır burası. Bacasından çıkan dumanla kimlerin geldiğini haber veren Sümela Manastırı bir diğer adı ile Meryem Ana Manastırı’nın geçmişi çok eskilere dayanmakta. Karadağ’ın 1250 metre yükseltisin de en sarp yerinde kurulmuş manastır sizleri büyüleyecek. Meryem ana kilisesi, ayazma, kaya fresklerini rehberimizin anlatımıyla gezdikten sonra Çamlıhemşin’in en çok merak edilen yaylalarından biri olan Gito yaylasına hareket ediyoruz. Rize yayları arasında adından en çok söz ettiren yaylalar arasında geliyor Gito yaylası. Kaçkar Dağları, Verçenik Dağı ve Karçar Dağları manzarasını doya doya göreceğiniz harika bir yayla burası. Konaklamak için altarnetifler  yayla pansiyonu olarak bulunuyor. ‘’Gito yaylası, gökyüzüne sallanan salıncak’’ ve ‘’ gito yaylası, bulutlara uçmak’’  terimlerinin en çok tekrarlandığı muhteşem manzaralı yayla 1250 metre yükseklikteki Gito yaylası; Badara mezrası, altı parmak dağları manzarasına hakim bir konumda bulunuyor. Buradaki otelimize yerleştikten sonra Gito yaylasında güzel bir günbatımını izliyoruz. Konaklama için  otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: Gito Yaylası,Şimşir Ormanalrı,Çat Vadisi,Elevit Yaylası,Sal,Pokut Yaylası   

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının arından Çamlıhemşin çat vadisine hareket ediyoruz. Şimşir ormanı gezimizi  yaptıktan sonra, Çat köyü ve Elevit yaylasına  gidiyoruz. Öğle yemeğini burada  yedikten sonra Kaçkar dağlarının en çok su taşıyan şelalesi Palovit şelalesini geziyoruz. Turumuza Şenyuva (Çinçiva) köyünü ve Çinçiva köprüsünü görüyoruz. Köyde eski ahşap ve taş konakları sevdaluk dizisinin çekildiği yerleri gezdikten sonra artık Pokut yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Hemşin yaylalarından biri olan 2050 metre yükseklikteki Pokut yaylasına ladin ağaçlarının güzel manzarası eşliğinde ulaşıyoruz. Manzaramız, çat vadisi, Amlakit yaylası, hazır dağ yaylası. Her zaman güzelliği ve doğasıyla göz kamaştıran Pokut yaylasında vakit geçiriyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra çam ormanlarının içinde sal yaylasına yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüzü yaptıktan sonra gün batımını izliyoruz

 

3.Gün: Pokut Yaylası,Şrn Yuva Köyü,Zil Kale ,Borçka Karagöl Batum

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra yayladan Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. ve vadideki en önemli kaleler den  biri olan Zil kaleyi geziyoruz. Bu gezimizin arından karadeniz sahil yolunda yolculuğumuza devam ederek Ardeşen, Arhavi, Hopa ve buradan da Borçka’ya ulaşıyoruz. Artvin ile Borçka ilçesine bağlı olan Karagöl, Borçka’dan Macahele bir diğer adı ile camili bölgesine giderken ana yoldan sağa saparak ulaşımı mümkünüdür. Milli park statüsündedir. Bizleri hayranlık içinde bırakan Karagöl’ü gezdikten sonra Batum’a hareket ediyoruz.  Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz.  Karadeniz’in en uzun plajı Gonio plajını ve Osmanlı döneminde kulanılan Gonio (Apsaras) kalesini panoramik olarak görüyoruz. Çoruh nehrini geçerek Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada orta camii, Piazza kulesi, Rus-Ermeni ortadoks kiliseleri, Avrupa meydanı Medea anıtı, Poseidon meydanı, Ali ile Nino heykeli, Batum bulvar parkını görüp otelimize yerleşiyoruz.

 

4.Gün: Batum , Çayeli,Çeçeva Çayluk Trabzon

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra sarp sınır kapısına gidiyoruz. Batum’a veda ediyoruz. Sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimizi tamamlayarak ülkemize giriş yapıyoruz. Sonraki durağımız Karadeniz’in harika noktalarından biri olan Çeçeva köyüne gidiyoruz. Çeçeva köyü keşfedilmesi gereken yemyeşil bir köy. Buradaki güzel zamanın ardından turumuzu bitiriyoruz. Bir sonraki Kaçkar tur organizasyonun da buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

FİYATA DAHİL OLANLAR

♦ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

♦ Zorunlu seyahat sigortası
♦ Turizm aracı ile ulaşım

♦ Konforlu araçlarla ilk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer
♦ 3 gece Otel konaklaması (2 ve 3 kişilik odalarda)
♦ 3 Sabah kahvaltısı
♦ 3 Akşam yemeği
♦ Rehberlik hizmeti

♦ Milli park giriş üçretleri
♦ KAÇKAR Tur güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN

♦ Uçak biletleri (Trabzon’a gidiş-dönüş ulaşım)

♦ İlk gün kahvaltı
♦ Öğle yemekleri
♦ Müze ve ören yeri girişleri
♦ Kişisel harcamalar
♦ Zipline -Rafting (İsteğe bağlı olduğundan dolayı fiyata dahil edilmemiştir.)
♦ Otellerdeki ekstralar

NOTLAR:

 

♦  Hava şartlarına ve yol şartlarına göre program içeriği değişebilir.

♦  Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur tarihinden 3 hafta önce katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve alınan ücretler iade edilir.

 

TUR TARİHLERİ

30 mayıs-2 Haziran 2024
20 Hazıran-23 Haziran 2024
1 Temmuz-4 Temmuz 2024
25 Temmuz-28Temmuz 2024
15Ağuztos-18Ağuztos 2024
5Eylül-8Eylül 2024

Dahil Olan / Dahil Olmayan

♦ Zorunlu seyahat sigortası ♦ Turizm aracı ile ulaşım ♦ 3 gece Otel konaklaması (2 ve 3 kişilik odalarda) ♦ 3 Sabah kahvaltısı ♦ 3 Akşam yemeği ♦ Rehberlik hizmeti Milli park giriş üçretleri ♦ KAÇKAR Tur güvencesi
  • Trabzon’a ve  Trabzon’dan ulaşım. (Türkiye’nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.)
  • İlk gün kahvaltı
  • Öğle yemekleri
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Kişisel harcamalar
  • Zipline -Rafting (İsteğe bağlı olduğundan dolayı fiyata dahil edilmemiştir.)
  • Otellerdeki ekstralar

Benzer Turlar